ניסור קיר בטון

ניסור קירות בטון
הבטון הינו חומר חזק מאוד שנוצר לאחר יציקה של מלט עם חול וחצץ. לעיתים מוסיפים לתערובת עוד חומרי חיזוק כימיים לצרכי עמידות. אם משלבים בתוך קיר הבטון גם מוטות ברזל – נהוג 8 ממ ומעלה – אז הקיר מאוד חזק ויציב. אבל מה קורה כאשר רוצים לבצע שינויי, או לפרק רק חלק מהקיר .

ניסור קיר בטון
קיר גבס מפרקים בקלות ייתרה. ואפשר תוך כמה דקות לא כולל הפינויי של הפסולת. קיר לבנים רגיל חוצבים ושוברים, לפעמים רק עם פטיש גדול או מכשיר חציבה רוטט. גם לוקח כמה שעות בודדות. אבל קיר בטון זה אחרת. לא מומלץ לנסות לשבור עם פטיש 6 קג, ולא עם קונגו או כלי חציבה אחרים. כי פשוט השבירה תחליש מאוד את הקירות  ואפילו יופיעו סדקים. צריך פשוט לחתוך את הבטון. וחותכים אותו עם מסור. ניסור קיר בטון דורש מיומנות ניסיון וציוד מתאים. תחילה מסמנים את קו הניסור על הקיר. מציבים את המסור ומנסרים עם מים לצינון.

מחיר ניסור קיר בטון

ישנם קירות שונים ברוחב שונה ובמיקום שונה. החישוב של מחיר ניסור בטון נובע מכמה משתנים במציאות. לא רק העובי, גם אורך והאם ישנו קושי לנסר. כלומר לעיתים צריך להרכיב תומכות, או פיגומים לעבודה בגובה. לפעמים מבצעים ניסור הפוך, יש נם מקומות שהגישה אליהם, ובעיקר פינויי הפסולת בסיום אינו פשוט. כמו ממרתף עם מדרגות צרות, או קיר חיצוני בגובה רב המצריך מנוף.

ניסור קיר ממ"ד
ניסור של קיר ממד מבצעים עם ציוד מתאים, כלומר מסור בטון שיש בו יהלומים בקצוות החיתוך. או עם מכונת כבל -שרשרת יהלום כאשר הקירות ממש רחבים(מעל 80 סמ עובי)

בישראל מגדירים את הממ"ד כמרחב ממוגן, זהו חדר – מקלט לדיירי הבית בעת התקפת טילים. הוא תולדה של מלחמת המפרץ שבה צבא עירק פגעו עם טילים בבתי מגורים.  לכל הממדים ישנו תקן מחייב. בונים אותו מבטון מזויין וקריות עבים במיוחד. בתוכו משלבים מוטות ברזל לחיזוק ועמידות יותר גדולה. לכן הוא מאוד חזק ומסיבי. בעת שלום בעלי דירות רבים ביצעו מספר שינויים בממד בדירה והתאמה יותר נוחה כגון מעבר מהסלון ישירות לממד. בלי לעבור קודם דרך מסדרון ארוך, ומשם אחרי מעבר בחדר ההורים מגיעים אליו. קיצור זמנים יעיל. כדי לפתוח פתח צריך לחתוך את הקיר המפריד בין הממד לסלון. לחיתוך קוראים ניסור בטון. ניסור קיר ממד צריך להיות מדוייק, ללא גרימת נזק לעמידותו, וחברות הניסור והקידוח משתדלות גם להמנע מרעש ולכלוך בעת הפעולה.

לאחר הניסור בעל הנכס דואג להתקין דלת תקנית. רבים נוטים לעצב את הדלת ולצבוע אותה באותו גוון של הקיר. אחרים דווקא מציירים עליה ציורי משחקים או דמויות ילדים, דבר המשרה רוגע על ילדים קטנים.