קידוח בטון

קידוח בטון בקוטר רחב

קידוח בטון
שלא תטעו ותחשבו שהפעולה דומה לשימוש במקדחה ידנית לתליית תמונה. כל פעולת קידוח בטון מבוצעת עם מקדחה מיוחדת ולא שגרתית. לא תמצאו אותה השימוש שכיח של שיפוצניקים. ייתכן שתתתקלו בה אצל מתקיני מזגנים גדולים אשר נדרשים מידי פעם לקדוח חור בקיר או רצפה מבטון. כאשר המטרה עבור העברת צינורות מזגן או תעלות של כבלי חשמל דרך קיר בטון עבה.

קידוח בקיר בטון בדרך כלל במקלט או ממד תת קרקעי – לצרכי איוורור. שימוש במקדחי יהלום מיוחדים. כלומר להתקנת מפוח אוויר או וונטה להזרמת אוויר טרי אל המרתף. כולם יודעים שבמרתפים ישנו ריכוז של גז ראדון.

קידוח ברצפת בטון כדי להעביר צנרת או תשתית חשמל ותקשורת אל קומה מתחת לרצפה. וגם עבור התקנת מפוח לאוויר צח. מקרים נוספים שקודחים בבטון  זה עבור התקנת ארובה של קמין, או של תנור אחר. אפילו גם עבור ארובה לטאבון במסעדה. ידוע שארובות נועדו להזרים את העשן והגזים הרעילים כלפי חוץ המבנה. גם ארובות של גרילים ופלטות טיגון כמו במסעדות בהם צולים את הבשר.

מקדחה מיוחדת לבטון
המכונה לקידוח או יותר נכון מקדחת הבטון נועדה לעבודה מאסיבית וקשיחה של פתחים באלמנטים חזקים ועבים, גם שיש. השימוש נעשה תמיד במקדחי יהלום מיוחדים. כמו בכל מכשיר אחר – מתאימים את המקדח לקוטר הנדרש. השוני במקדחים אלו – שהם חלולים. בתחילה מחברים את תושבת המכשיר קידוח אל הקיר. מפעילים אותה יחד עם הזרמת מים מצינור. בעת המגע של המקדחה בבטון, מתחיל חדירה על ידי חיכוך מאוד קשה ומהיר. אט אט ובקצב קבוע מקרבים את המקדח אל תוך הבטון. בסיום שולפים אחורה יחד עם גליל  בטון מהקיר. השימוש במקדח יהלום לקידוח אינו שונה בתכליתו משימוש במסור יהלום עבור ניסור בטון. שהרי בשניהם יוצרים תנועה מהירה של היהלומים על פני משטח הבטון שמפוררים אותו לגרגרים קטנים.