ניסור בטון ביהלום

חיתוך בטון במסור יהלום

בטון משמש חומר בניה חזק ומועדף. על ידי ניסור בטון ביהלום ניתן להסיר אותו או חלקו. הניסור מבוצע עם דיסק יהלום מיוחד שלנו. העמידות והקשיחות של הבטון הינן תכונות אשר מהנדסים וקבלנים מעדיפים להקמת מבנה או חומה, קיר, ואף מעקות ועמודים. אם אתם מעוניינים לפרק חלק מהבטון – אל תעלו בדעתכם לבצע זאת בפעולת שבירה או דחיפה עם כף של דחפור. הנזק לשאר המבנה יהיה רב עד כדי ראיסור כניסה ומגורים בתוכו. לנו יש מסורים של דיסק יהלום שמיועדים לחתוך כל סוג של בטון, גם גשר בטון גדול של מחלף כבישים, לא רק קירות.

דיסק יהלום

אם אתם זקוקים לחרוץ בקיר בטון תוואי לכבל תקשורת או חשמל ואף צינורות מים – אפשר להשתמש במסור יהלום ביתי ידני. מסור זה נוח לשימוש ללא ציוד הנדסי מיוחד, והוא בעל דיסק יהלום המסתובב בלחיצה על מתג ההפעלה. נכון שיש משבת בידית האחיזה לצרי בטיחות והימנעות מתאונות. הכפתור הזה לא יאפשר למסור לפעול ללא לחיצה לביטול ההשבתה. דיסק ה הוא אמנם מתכתי אבל ישנם גרגרי יהלומים קטנטנים על חלקו החיצוני, על כל שן משיניו. היהלום הוני החומר הכי חזק בטבע, יותר מפלדה וברזל או אבן. היהלומים אשר משתמשים בהם בדיסק – אלו גרגרים מאוד קטנטנים שהחיכוך שלהם עם הבטון יוצר חיתוך. הסיבוב המהיר חודר את הבטון ויוצר חריץ בהתאם למפעיל ולהוזזת המסור. לעבודות בהיקף גדול יותר אנו משתמשים במסור דיסק יהלום גדול יותר שמופעל על ידי שלט רחוק בידי העובד. זהו דיסק בעל רדיוס גדול יותר בהרבה, שמופעל על ידי מנוע חשמלי בתמיכה של חשמל תלת פאזי. המנוע נע על מסילה שמחברים עם ברגים עוצמתיים אל הבטון בדרך כלל.

ניסור בטון מדוייק ביהלום

אחד מהייתרונות של ניסור במקום שבירה הוא רמת הדיוק של דיסק היהלום. הקווים מאוד ישרים וברוחב של 1 ס"מ בערך. לא נגרמים סדקים או שבירה של חלק מקיר הבטון לדוגמה בעת חיתוך בטון תוך שימוש במסור יהלום. חשוב להבין כי הדיסק הוא ממתכת חזקה ומגיע עד לרדיוס 120 סמ, ואף יותר. היהלום ממוקם רק בקצוות המסור, בהיקף החיצוני על השיניים החדות. עובי המסור לא עולה על סנטימטר ולכן גם החיתוך הוא ממש דקיק וחלק. בעת הניסור היהלומים חותכים גם צנרת ברזל, חוטי חשמל, ברזל יציקה וכל אבן או חצץ.

מחיר ניסור ביהלום

המחיר של החיתוך הינו אינדיבידואלי לכל פרוייקט. לרוב החברות נותנות הערכה של עלות לפי אורך החיתוך, כאשר יש להוסיף את עובי הבטון, ציוד נדרש לביצוע כמו מנוף לפינוי הבטון או תומכות ופיגומים וכל כלי עבודה נוסף. בדרך כלל מחיר ניסור  למטר אורך הוא 150 שח, לא כולל את שאר הדרישות הטכניות הנילוות. צריך לקחת בחשבון גם אם מדובר במרפסת תלוייה בגובה רב או חומת בטון גבוהה מאוד שיש לחתוך לחלקים נפרדים וכדומה.